Kui lemmikuga on raske loomakliinikusse minna (transpordist või lemmikust sõltuvalt) või soovite loomaarsti visiiti koju, siis nüüd on võimalik kutsuda loomakliinik koos väikeloomaarstiga oma koju.

Mobivet liikuv väikeloomakliinik teostab koduvisiite peamiselt kesk-Eesti piirkonnas (Jõgeva/ Jõgeva vald/maakond, Põltsamaa/Põltsamaa vald, Järva vald, Põhja-Sakala ) kuid kokkuleppel ka mujal Eestis.

Mida koduvisiitidel saab teostada?

Kliiniline ülevaatus - esmane tervisekontroll (sh. kutsika/kassipoja tervisekontroll), iga-aastane lemmiku tervisekontroll/ülevaatus, krooniliste haigustega patsiendi jälgimine (suhkruhaigus, epilepsia jt. kroonilised haigused, mis vajavad regulaarset kontrolli).
Vaktsineerimine - koerte ja kasside kompleksvaktsiinid, marutaud - vaktsineerimiskava vastavalt lemmiku elustiilile ja vanusele 
Esmaabi läbivaatus - trauma korral esmane ülevaatus ja vajadusel esmaabi ning edasisaatmine vastavasse statsionaarsesse kliinikusse (vajadusel transpordivõimalus).
Kiipimine - mikrokiibi paigaldamine ja registrisse kandmine.
Isaste koerte lõikusvaba kastreerimine
Ussitõrje - profülaktilise ussitõrjeskeemi kohaldamine vastavalt lemmiku elustiilile, vajadusel ka roojaproovi uurimine parasiitide suhtes. Ussitõrjevahendid vastavalt lemmiku vajadusele.
Välisparasiiditõrje  - parasiiditõrjeplaani kohaldamine vastavalt lemmikule - suukaudne, täpilahus, kaelarihm 

Naha- ja kõrvaproovid - nahapatsientide esmane käsitlemine koos kõrvast ja nahalt proovide kogumisega parasiitide ning põletike tuvastamiseks; proovide võtmine, uurimine ja vajadusel ravi määramine kohapeal.
Uriiniproovide kogumine ja uurimine - 
uriinianalüüside esmast uurimist ja tõlgendamist saab teostada kohapeal.
Vereproovid - proovide võtmine, ettevalmistamine ja transport laborisse koos tõlgendamise ja vastava ravi määramisega.
Kodune vedelikteraapia -  vajadusel saame pakkuda lemmikule koduses keskkonnas vedelikteraapiat. Vedelikteraapia vajaduse määrame kohapeal.
Kodueutanaasia

Koduvisiidi tingimused, mis peavad olema täidetud:
  • Omanik peab tagama loomaarsti turvalisuse koduvisiiti tehes (nt. lemmiku hoidmine protseduuri eel või -ajal)
  • Lemmiklooma iseloomust peab loomaarstile teada andma - sõbralik, kartlik, arg-agressiivne, agressiivne, ettearvamatu.
  • Loomaarst ei ole kohustatud tegema protseduure lemmikloomale, kes on agressiivne või ei ole koostööaldis.
  • Loomaomanik peab arvestama, et lemmikule parima meditsiinilise abi saamiseks võib olla vajalik lisaprotseduuride või lisadiagnostiliste tegevuste läbiviimine vastava varustusega kliinikus. 
  • Visiiditasu tuleb tasuda vaatamata sellele, kas protseduure sai läbi viia või mitte.